معرفی آرمون آیلتس

 

آیلتس ، آزمونی است که از طریق آن سطح زبان انگلیسی داوطلبانی سنجیده می‌شود که قصد دارند تحصیل یا کار خود را در محیطی ادامه دهند که در آن زبان انگلیسی به عنوان زبان اول محاوره و مکاتبه پذیرفته شده است. این آزمون هر چهار مهارت شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن داوطلبان را می‌سنجد و نتیجه را براساس نمره‌بندی از صفر تا ۹ اعلام می‌کند. بیش از 6000 موسسه آموزشی، دولتی و سازمان‌های حرفه‌ای در ۱۲۰ کشور جهان مدرک آیلتس را به عنوان معتبرترین نشاندهنده سطح زبان انگلیسی به رسمیت می‌شناسند. اکنون مدرک آیلتس در موارد آموزشی، مهاجرت و تهیه مدارک کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آزمون آیلتس به طور مشترک توسط سه سازمان بین‌المللی که سال‌هاست در امر آموزش زبان انگلیسی فعالیت می‌کنند برگزار می‌شود :

  • شورای فرهنگی بریتانیا
  • موسسه توسعه بین‌المللی آموزش‌عالی استرالیا
  • سندیکای آزمون‌های محلی دانشگاه کمبریج

همه ساله بیش از 1,000,000 آزمون آیلتس در سراسر جهان برگزار می‌شود. با این تعداد آزمون آیلتس سریعترین رشد را در مقایسه با دیگر آزمون‌های زبان انگلیسی داراست. بعلاوه آزمون آیلتس سطح تازه‌ای از نوآوری، دقت و پژوهش را معرفی کرده است.

 

آزمون بین المللی IELTS (آیلتس) آزمونی است که چهار مهارت شنیدن،خواندن،نوشتن و صحبت کردن را مورد سنجش قرار می دهد.این آزمون دانش زبان انگلیسی شرکت کنندگان در امتحان را در 9 سطح مختلف، از سطح کاملا مبتدی (با نمره یک) تا سطح آشنایی کامل به زبان انگلیسی(با نمره 9) طبقه بندی می کند.
آزمونIELTS (آیلتس) توسط دانشگاهای مختلف از جمله دانشگاههای استرالیا،انگلستان،بریتانیا،وکانادا و همینطور در سطح رو به افزایشی در ایالات متحده به عنوان  مدرکی معتبر برای تعیین سطح زبان انگلیسی دانشجویان به رسمیت شناخته شده و از مهمترین مدارک مورد نیاز به منظور اخذ پذیرش دانشگاهی بشمار می آید.

امتحان IELTS (آیلتس) در دو نوع “آیلتس آکادمیک” و “آیلتس جنرال” برگزار می شود.نوع اول یعنی آیلتس آکادمیک برای کسانی است که می خواهند در یک کشور انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند. معمولا نمره مورد نظردر امتحان آیلتس آکادمیک بین 6 تا 7.5 می باشد.نوع دوم یعنی آیلتس جنرال  برای کسانی است که می خواهند به یک کشور انگلیسی زبان مثل استرالیا،نیوزلند و یا کانادا مهاجرت کنند. معمولا نمره مورد نظردر امتحان آیلتس جنرال بین 5.5 تا 7.5 می باشد.
این دو نوع فقط در بخش Reading وWriting با هم فرق می کنند. بخش Reading وWriting در آیلتس آکادمیک تخصصی تر است تا در آیلتس جنرال . منظور از تخصصی بودن در بخش Reading IELTS وجود کلمات و دستور زبان بالا تر می باشد و در قسمت Writing IELTS منظور قسمت اول رایتینگ آیلتس یعنی IELTS Writing Task 1 و از سوی دیگرمتن نوشته شده توسط زبان آموز است که باید از کلمات و دستور زبان بالا تری بر خور دار باشد.

آزمون آیلتس در دو مرحله برگزار می شود. امتحان Speaking در روزی متفاوت از امتحان Written  شما برگزار خواهد شد. مدت زمان امتحان Speaking بین 11 تا 15 دقیقه بوده و آزمون Written مدت دو ساعت و چهل دقیقه می باشد.

برای شرکت در این آزمون بایستی که در مراکز معتبری که این آزمون را برگزار می کنند به صورت آنلاین ثبت نام نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *